Το ATHICFF συνεργάζεται με το πρόγραμμα Inclusive Schools – Inscool του Βρετανικού Συμβουλίου
![Το ATHICFF συνεργάζεται με το πρόγραμμα Inclusive Schools – Inscool του Βρετανικού Συμβουλίου](https://www.athicff.com/wp-content/uploads/2022/05/100644870_937317623385990_7859623227776040960_n.jpg)
Το Παιδικό και Εφηβικό Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Αθήνας συμμετέχει στο πρόγραμμα Inclusive Schools – Inscool του Βρετανικού Συμβουλίου συνδιοργανώνοντας τρία διεθνή webinars για το πώς μέσα από την προβολή ταινιών μπορεί να ξεκινήσει η συζήτηση για τη συμπερίληψη μέσα στην τάξη. Οι ταινίες που προβλήθηκαν στα webinars (Hello Salaam, My Best Friend’s Shoes και Everybody Else is Taken -με ελληνικούς υπότιτλους), όπως και το σχετικό εκπαιδευτικό υλικό, θα παραμείνουν διαθέσιμα στην ιστοσελίδα του Φεστιβάλ έως και την Παρασκευή 29 Μαΐου! Κάντε κλικ, ανοίξτε τη συζήτηση: https://bit.ly/2B12eLX