![Μου Αρέσει ο Σπάιντερμαν, Και Τι Έγινε;](https://www.athicff.com/wp-content/uploads/2021/10/I-Like-Spider-Man-So-What-1.jpg)
Όταν η Κλοέ επιδεικνύει το νέο της σακίδιο με τον Σπάιντερμαν, την κοροϊδεύουν. Γιατί πρέπει να υπάρχουν πράγματα, επαγγέλματα, ρούχα, ακόμη και χρώματα χωρισμένα για αγόρια και κορίτσια; Μέσα από τα μάτια της μικρής πρωταγωνίστριας, καταρρίπτονται ως “πολύ ηλίθια!” τα στερεότυπα για το φύλο.
● Η ταινία ανήκει στην ενότητα:
Ηλικίες
8+
Διάρκεια
9'
Γλώσσα
ιταλικά με ελληνικούς υπότιτλους
Σκηνοθεσία
Φεντερίκο Μικάλι
Χώρα
Ιταλία